• کد خبر: 3048
  • گروه خبری : اخبار
  • تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ۱۳۹۶

فعالیت های آموزشی«آکادمی والیبال ققنوس» رنگ جهانی گرفت

استان البرز نیز از این قاعده مستثنی نبوده وبه مدد سابقه درخشان خود و شکل گیری مراکز آموزشی استاندارد توانسته رشدی چشمگیر در جذب نونهالان ونوجوانان به والیبال داشته باشد.

آکادمی والیبال ققنوس از جمله پیشتازان آموزش واستعدادیابی والیبال در استان البرز وحتی کشور محسوب می شود و بهره گیری از کادرفنی واجرایی مجرب در کنار مدیریت سازمان یافته و به روز سبب شده این آکادمی در عمر 6 ساله خود با توفیقات و دستاوردهای قابل توجهی روبرو شود.

حسین مرادلو مدیرعامل باشگاه والیبال ققنوس در گفتگو با صبح البرز اشاره ای به مهمترین دستاوردها و برنامه های آکادمی ققنوس داشته که در ادامه می خوانید:

اخذ ایزو جهانی در آموزش والیبال

آکادمی والیبال ققنوس در راستای نزدیک کردن فعالیت های خود به استانداردهای جهانی مجموعه اقداماتی را در ساختار تشکیلاتی خود اعمال کرده که در نهایت منجر به کسب ایزو9001 – 2008در مدیریت کیفیت از کشور استرالیا در آموزش والیبال شده است.

این استاندارد پس از ارزیابی چندین ماهه کارشناسان کشور استرالیا اعطا شد ودر حال حاضر تمام فعالیت ها در این آکادمی براساس پروتکل ها و فرم های ارائه شده صورت می گیرد.

برگزاری باشکوه فستیوال های فصلی

آکادمی والیبال ققنوس هرساله ودر پایان فصول آموزشی خود اقدام به برگزاری فستیوال های ورزشی برای کلاس های آموزشی خود می کند.

در این فستیوال ها تلاش شده ضمن ایجاد فضایی با نشاط آینده سازان والیبال در یک میدان رقابت کارگروهی وهم افزایی را یاد بگیرند.

تابستان سال 96 نیز در ادامه این رویه ششمین فستیوال تابستانه ققنوس در سالن جانبازان کرج برگزار شد و 60 تیم در 4 رده سنی در دو بخش پسران ودختران با هم رقابت کردند.

تقدیر از تمام شرکت کنندگان در این فستیوال در حضور والدین از نکات جالب توجه فستیوال های آکادمی ققنوس محسوب می شود.

همچنین برای ادامه سال نیز فستیوال زمستانه پیش بینی شده و تلاش داریم این فستیوال را نیز با شکوه خاصی و با حضور ومشارکت ورزشکاران برگزار کنیم.

فرایند حضور نوآموزان در آکادمی ققنوس

حضور نونهالان ونوجوانان در آکادمی ققنوس دارای سازوکار مشخص واستانداردی است که دو بخش روحی روانی وجسمی نوآموزان را در بدو کار مورد ارزیابی قرار می دهد.

افراد علاقمند به حضور در آکادمی والیبال ققنوس پس از گذر از تست های روانشناسی،مشاوره رفتاری وتغذیه بر اساس میزان سن و شرایط فیزیولوژیکی به تیم های مختلف ومربیان تخصصی هدایت می شوند واین مکانیزم تا پایان حضور ورزشکار ادامه خواهد داشت.

در عین حال با راه اندازی مرکز استعدادیابی وآمادگی جسمانی شهید رشوند در محل باشگاه توان جسمانی و حرکتی بازیکنان با تمرینات ویژه بدنسازی و آمادگی جسمانی مخصوص هر رده سنی به صورت مجزا با اساتید تحصیل کرده مورد ارزیابی مستمر قرار می گیرد و با ارائه برنامه های تمرینی مناسب در جهت تقویت والیبالیست های باشگاه اقدام می شود.

حضور مستمردر رویدادهای استانی

آکادمی والیبال ققنوس همواره تلاش کرده با حضور مستمر در رویدادهای استانی اعم از فستیوال ها و لیگ های مختلف زمینه محک و ارزیابی هر چه بهتر ورزشکاران خود را مهیا کند.

براین اساس هرسال حضور تیم های منتخب در فستیوال های استانی ولیگ های مختلف برنامه ریزی می شود وبهترین نفرات برای حضور در این رویدادها انتخاب می شوند.

در فستیوال اخیر تابستانه مینی والیبال که در سالن انقلاب کرج برگزار شد تیم رده سنی 83 آکادمی به مقام قهرمانی استان رسید و رده سنی 85 عنوان سوم استان را کسب کرد.

در بخش لیگ نیز تیم های نوجوانان وجوانان در استان حضور دارند و تیم های بانوان نیز در زیرگروه و تیم بزرگسالان نیز در لیگ برتر استان حاضر هستند.

بهره گیری از مربیان و کادراجرایی مجرب

آکادمی والیبال ققنوس تلاش کرده همواره از وجود بهترین مربیان وعوامل اجرایی برای اداره امور وفعالیت های خود بهره بگیرد.

براین اساس این آکادمی جمعی از مربیان تحصیل کرده و با تجربه حضور در سطح ملی و بین المللی را گلچین کرده و امور آموزش خود را به آنها سپرده است.

در حال حاضر علیرضا معمری مربی  ومدرس بین المللی والیبال به عنوان مدیریت فنی بر مجموعه خدمات آموزشی نظارت دارد ودر کنار وی امین معمری بازیکن اسبق تیم ملی نیز به عنوان سرمربی حضور دارد.

در عین حال مربیان مجربی چون شاهرخ نیری، داود احسانی فر، امید تجلی،فرهاد مرادلو، علی حسین زاده،امیر حسنی،مسعود سلیم پور, میلاد نوری(مربی بدنساز) در کنار مربیان خانم شامل فائزه مقدم،متین ومحیا مقدسی نیز با آکادمی همکاری دارند.

در کنارکادر فنی ومربیان نیز از وجود ومشاوره های ارزشمند خانم نهاوندی کارشناس  مشاوره رفتاری وخانم  غفوریان کارشناس تغذیه نیز بهره مند هستیم.

تلاش برای بهتر شدن

این آکادمی توانسته تا حد امکان همکاری ویژه ای با فدراسیون والیبال و البته هیئت والیبال استان البرزداشته باشد.

در زمینه استعدادیابی در هیئت والیبال استان زحمات بسیاری صورت گرفته ولی متاسفانه ایراداتی در نحوه انتخاب بازیکنان و اعزام تیم ها به خصوص رده سنی 1383 به مسابقات کشوری وارد است که امیدواریم با امکان مشارکت با باشگاه ها و عدم تمرکز بر صرفا درامدزایی در این رده و سرمایه گذاری بیشتر توسط هیئت والیبال با همت بالا بتوانیم آینده ای خوب برای نونهالان با استعداد استان عزیزمان البرز بسازیم.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که آکادمی والیبال ققنوس همواره تلاش کرده با بهره گیری از بهترین ها بر کیفیت آموزش خود بیفزاید واعتماد ورضایت خانواده ها از فعالیت های صورت گرفته در این سالها موید همین موضوع است.

ما کادر اجرایی و مسنجمی داریم که برای یک هدف واحد یعنی ارائه با کیفیت آموزش واعتلای والیبال البرز تلاش می کنند وهمین نگاه و رویکرد زمینه ساز اعتماد و همراهی خانواده ها شده است.