• کد خبر: 3066
  • گروه خبری : اخبار
  • تاریخ انتشار : ۲۴ آذر ۱۳۹۶

سومین سمینارعلمی تخصصی یوگا در کرج برگزار شد

به گزارش 90 البرز، در این سمینار یک روزه که عصر امروز پنج شنبه به پایان رسید نزدیک به 400 نفر از فعالان این ورزش از استان البرز و نقاط مختلف کشور با آخرین دستاوردها و یافته های علمی وتحقیقاتی این ورزش آشنا شدند.

این سمینار با محوریت کاهش اضطراب واسترس، کنترل ومکانیزم درد و کرد مغز برگزار شد و اساتید نامدار کشوری این ورزش در بخش های مختلف به ارائه یافته های علمی پرداختند.

رییس انجمن یوگا کشور؛

فعالیت 3 هزارباشگاه ویژه یوگا در کشور

رییس انجمن یوگا کشور با ابراز رضایت از سطح کیفی و کمی این همایش گفت: البرز برای سومین بار موفق به برگزاری این سمینار تخصصی شده و خوشبختانه در هر دوره شاهد ارتقاء آن هستیم.

حسن تیمورتاش با بیان اینکه البرز و مشخصا شهرکرج یکی از فعال ترین نقاط کشور در ورزش یوگا محسوب می شود گفت: هم اکنون نزدیک به 3 هزار باشگاه تخصصی یوگا در کشور فعال است واگر بخواهیم باشگاه هایی که یوگا به شکل مشترک با دیگر رشته ها را هم به آن اضافه کنیم این تعداد به 12 هزار باشگاه می رسد.

تیمورتاش با بیان اینکه یوگا یک ورزش است و نباید آن را به موضوعات حاشیه ای تسری داد گفت: یوگا در کاهش استرس،دردهای عضلانی و تقویت روحی روانی افراد بسیار موثر است وباید از این جنبه آن را نگاه کرد.

وی تصریح کرد: متاسفانه افراد غیر ذیصلاح که فهم یوگا را ندارند با برخی اقدامات آن را به انحراف کشانده اند و موجب بروز برخی سوتعبیرها به این ورزش شده اند.

تیمورتاش با تاکید براینکه یوگا باید تا 10 سال آینده در بین نسل جوان توسعه پیدا کند گفت: توجه نسل جوان به فضای مجازی وکاهش تحرک اقشار مختلف جامعه یک اتفاق نوظهور در جامعه ما محسوب می شود و به نظرم می توان تبعات ناشی از این کم تحرکی را با توجه وپرداختن به یوگا به شکل چشمگیری کاهش داد.

رییس انجمن یوگا کشور به تاثیرات این ورزش برای تقویت ورزشکاران حرفه ای اشاره کرد و گفت: ورزشکارانی که در سطوح بالای قهرمانی و حرفه ای فعالیت می کنند باید یوگا را در سبد فعالیت خود قرار دهند تا اثرات مثبت آن را در افزایش راندمان وکاهش استرس ناشی از فعالیت های ورزشی ببیند.

رییس هیئت ورزش های همگانی البرز:

یوگا البرز در جمع 5 استان فعال کشور

رییس هیئت ورزش های همگانی استان البرز هم در حاشیه برگزاری این سمینار به خبرنگار قدس آنلاین گفت: یوگا در البرز از رونق و فعالیت بسیار خوبی برخوردار است و می توان آن را جزء 5 استان اول کشور برشمرد.

مهدی محبی افزود: خوشبختانه برای سومین بار توانستیم سمینار تخصصی یوگا را با حضور فعالان این ورزش در کرج میزبانی کنیم و با استقبال بسیار خوب خانواده یوگا همراه شد.

وی با بیان اینکه جدیدترین یافته های علمی در این سمینار به حاضرین منتقل شد گفت: امیدوارم آنچه امروز بیات شد در نهایت در اختیار آحاد مردم وکارآموزان در باشگاه ها قرار بگیرد و زمینه ساز تقویت روحی وجسمی آنها شود.

رییس هیئت ورزش های همگانی استان البرز یوگا را ورزشی مفرح و اثرگذار در ارتقا روحی و جسمی افراد مختلف جامعه دانست و گفت: این رشته ورزشی در البرز براساس ضوابط وزارت ورزش و فدراسیون ورزش های همگانی فعالیت می کند ونظارت مستمری نیز بر باشگاه ها صورت می گیرد.

وی با رد هرگونه تخلف و شائبه در خصوص فعالیت های خارج از عرف این مراکز گفت: قوانین و آیین نامه های شفافی در خصوص فعالیت باشگاه های یوگا  ومحتوای ارائه شده وجود دارد و خوشبختانه تاکنون در البرز موردی دال بر تخلف نداشته ایم.

محبی با تاکید براینکه در10 سال اخیر یوگا در سطح البرز رشد چشمگیری داشته است گفت: در حال حاضر باشگاه های مجهزی در این زمینه فعال هستند وشهرستان ها نیز توانسته اند به سطح قابل قبولی برسند.