فوتبال البرز از دیگر استان ها عقب مانده است/هیئت فوتبال کمک حال باشگاه های سازنده باشد

در فوتبال نوین امروز آموزش از سنین پایه یکی از اصلی ترین مولفه ها برای موفقیت و پیشرفت در این رشته ورزشی است، برهمین اساس در سال های اخیر شاهد توسعه کمی و کیفی مدارس فوتبال و مراکز آموزش فوتبال پایه در نقاط مختلف کشور بوده ایم.

در البرز نیز این رویه به شکل پررنگی دنبال شده اما تنها بخشی از آنها توانسته اند با مبنا قراردادن آموزش اصولی به توفیق برسند.

در این میان باشگاه و مدرسه فوتبال پورالبرز را به جرات می توان یکی از پیشرو ترین مراکز آموزش فوتبال پایه البرز عنوان کرد.

باشگاهی که در قلب یکی از مناطق پرجمعیت کرج یعنی محمدشهر واقع شده ودر این سالها یکی از نمادهای فوتبال پایه البرز در کشور بوده است.

با این حال علیرغم همه خدماتی که این گونه باشگاه ها دارند اما حمایت وتوجه لازم به آنها نمی شود و متاسفانه نوع سیاست گذاری ها و قوانین موجود عرصه را برای باشگاه های سازنده تنگ کرده است.

فرهاد داداشی از موسسان و بنیانگذاران این باشگاه و مربی باسابقه البرز در فوتبال پایه در گفتگو با خبرنگار 90 البرز مواردی را در خصوص شرایط کنونی فوتبال پایه مطرح کرده که در ادامه می خوانید:

وی در آغاز با بیان اینکه باشگاه و مدرسه فوتبال پورالبرز با فعالیت بیش از دو دهه ای خود بستری مناسب برای معرفی بازیکنان فوتبال به تیم های مختلف ملی و باشگاهی بوده است گفت: تیم نوجوانان این باشگاه سالها یه عنوان تنها نماینده البرز در لیگ برتر نوجوانان حضور داشته و در سال جاری نیز در دو رده نونهالان ونوجوانان نماینده استان در مسابقات کشوری است.

فرهاد داداشی ادامه داد: برگزاری فستیوال های داخلی و مناسبتی در ایام مختلف سال و خروجی بالای این مجموعه در معرفی بازیکنان مستعد به تیم های مختلف از پورالبرز به عنوان مجموعه ای بازیکن ساز ساخته است.

فعالیت در 6 رده سنی پایه

این مربی البرزی با اشاره به اینکه در حال حاضر این باشگاه در 6 رده سنی تیمداری می کند گفت: حضور پررنگ در لیگ های شهرستانی ، استانی و کشوری پورالبرز را به فعال ترین باشگاه رده پایه البرز مبدل کرده است.

داداشی راهیابی برخی بازیکنان این باشگاه به اردوی تیم های ملی پایه را گواه حرکت درست این مجموعه در عرصه آموزش واستعدادیابی عنوان کرد و گفت: ارایه آموزش های صحیح همواره در سرلوحه کار این مجموعه بوده است.

مدیر فنی تیم های فوتبال باشگاه پورالبرز با بیان اینکه عملکرد خوب این باشگاه در آموزش و پرورش بازیکنان سبب حضور بازیکنان از نقاط مختلف شهر کرج شده است گفت: محل تمرینات باشگاه در محدشهر است اما از تمام نقاط کرج  واطراف در تمرینات ما حضوردارند.

داداشی به معرفی مربیان این باشگاه پرداخت و گفت: جواد داداشی، اکبر دولتی، محمود قره گوزلو، احمدفدایی، شهرام مسیب زاده وعارف جعفری در مجموعه پورالبرز حضور دارند و از تمام توان خود برای فراگیری درست فوتبال به آینده سازان این استان استفاده می کنند.

کیفیت برگزاری مسابقات هرساله کم می شود

مربی سازنده وباسابقه فوتبال البرز در بخشی دیگر از صحبت های خود با گلایه از رویه هیئت فوتبان استان در این سالها در قبال باشگاه های سازنده گفت: متاسفانه هرساله از کیفیت و خدمات برگزاری مسابقات کاسته می شود و در سوی مقابل هزینه های حضور در مسابقات و ورودیه بازی ها افزایش پیدا می کند.

وی تصریح کرد: این شرایط سبب شده بسیاری از تیمها توان پرداخت هزینه های حضور در مسابقات را نداشته باشند وبرای تامین هزینه ها این فشار را یا به خانواده ها بیاورند ویا اینکه قید حضور در مسابقات و تیمداری را بزنند.

داداشی ادامه رویه فعلی را برای فوتبال البرزر آسیب زا دانست و گفت: با مجموع عملکرد متولیان فوتبال البرز در این سالها متاسفانه فوتبال این استان به سمت وسوی خوبی نمی رود و عملا شاهد عقب ماندن این استان از استان های همجوار هستیم.

هیئت فوتبال از ظرفیت های استان بهره بگیرد

مربی فوتبال البرزی با اشاره به تغییرات اخیر صورت گرفته در مدیریت هیئت فوتبال البرز گفت: منصور بیک وردی از چهره های شناخته شده فوتبال البرز است و شناخت خوبی از این ورزش و باشگاه ها دارد اما به نظرم هیئت فوتبال البرز نیازمند تیمی اجرایی است که بتواند از ظرفیت های شهر واستان برای تقویت زیرساخت های فوتبال وتوسعه همه جانبه آن بهره بگیرد و کمی از فشار خرد کننده فعلی بر روی باشگاه بکاهد.

وی در توضیح بیشتر گفت:اینکه نمایندگان استان در لیگ های کشوری از کمترین حمایت و پشتیبانی برخوردار نباشند و بابت کوچکترین خدمات از آنها مطالبه پول شود زیبنده نیست و قطعا شاهد دلسردی اهالی فوتبال خواهد شد.

داداشی با بیان اینکه اداره فوتبال استان وبرگزاری لیگ با دریافت هزینه های سنگین از تیم ها هنر نیست گفت: امیدوارم دوستان در هیئت فوتبال استان با کمی تلاش وبهره گیری از ظرفیت های استان کمک حال باشگاه های سازنده باشند و اجازه ندهند فوتبال غنی البرز و تیم های ریشه دار بیش از این لطمه ببیند.

وی در پایان با قدردانی از حمایت ها و همراهی مربیان و بازیکنان این باشگاه گفت: تمرینات تیم های مختلف باشگاه و آموزش در مدرسه فوتبال این باشگاه با محوریت مجموعه ورزشی 22 بهمن محمدشهر در حال انجام است وامیدوارم سال پرباری برای این باشگاه در سال جاری رقم بخورد.

علاقمندان به بهره مندی از خدمات باشگاه پورالبرز می توانند به این باشگاه در محمدشهر همایون ویلا روبروی پارک آزادگان ورزشگاه ۲۲ بهمن مراجعه و یا با تلفن ۳۶۳۱۷۸۶۷تماس حاصل نمایند.

 

 

نظرات کاربران

۲ دیدگاه برای “فوتبال البرز از دیگر استان ها عقب مانده است/هیئت فوتبال کمک حال باشگاه های سازنده باشد”

 1. Avatar M گفت:

  باشگاه خوبی من دارم میرم ولی اگر مسابقه برای سانس های دیگه با هم دیگه یکم بیشتر بود خیلی خوب بود
  توی البرز هیچ کدوم خوب نیستن فقط همین یک باشگاه خوبه
  ممنون از آموزش ها فستیوال هایی که میزارید

 2. Avatar M گفت:

  اگر همیشه بازی ها مربی ها میدیدن خوب بود
  واقعا بعضی ها توی تیم های پایین هستن که از بازیکن های تیم اصلی بهترن
  برای همه چیز هم هزینه حتی مسابقه
  البته متاسفانه این برای همه باشگاه ها است
  بین بقیه باشگاه ها خیلی خوبه ممنون

پاسخی بگذارید