سومین فستیوال مدارس فوتبال فردیس برگزار شد

سومین دوره فستیوال مدارس فوتبال فردیس در حالی روز جمعه برگزار شد که هیئت فوتبال جدید این شهرستان تنها 2 ماه از آغاز فعالیت خود را سپری می کند.

در این فستیوال که به لحاظ تعداد تیم های شرکت کننده و کیفیت برگزاری بازی ها با دوره های گذشته غیر قابل قیاس و از پیشرفت محسوسی برخوردار بود استعدادیاب ها به شناسایی نفرات مستعد جهت تشکیل تیم منتخب برای حضور در مسابقات استانی و در نهایت کشوری پرداختند.

حامد مسلمی از تیم درنا پرهام، ارشیا انوری از تیم ایران پیروز، محمد امین خلخالی از تیم اتحاد ایرانیان و آرین فدایی از تیم البرز نوین از جمله بازیکنان مستعدی بودند که توسط کارشناسان کشف و به طور حتم در مسابقات پیش رو مورد استفاده قرار خواهند گرفت و به اذعان اعضای هیئت اخبار خوبی را در آینده از آن ها خواهیم شنید.

در خصوص کم و کیف این فستیوال و نیز مهم ترین اهداف متولیان فوتبال فردیس ازبرگزاری این فستیوال گفتگویی با تنی چند از اعضای هیئت فوتبال این شهرستان انجام شده که در ادامه می خوانید:

تعامل جمعی مهم ترین شرط برای توسعه فوتبال فردیس

رئیس هیئت فوتبال شهرستان فردیس با بیان اینکه استعدادهای حاضر در این شهرستان را می توان جزو بهترین های کشور نیز دانست گفت: ابتدا باید خانواده فوتبال در فردیس اتحاد بیشتری داشته باشد سپس به دنبال تعامل با سایر نهادهای غیر فوتبالی باشیم، این نخستین گام برای پیمودن مسیر توسعه در فوتبال است.

بهمن گل محمدی که خود از پیشکسوتان فوتبال و مدیران باسابقه در این رشته است ادامه داد: مهم ترین هدف هیئت جدید رساندن فوتبال فردیس به جایگاهی است که لایق آن است و مهم ترین برنامه ما جهت رسیدن به این مهم کشف بازیکنان مستعد در سنین پایه است که در طول سال چندین نوبت در قالب های مختلف انجام می شود.

وی به مدارس فوتبال غیرمجاز در فردیس اشاره کرد و گفت: تمامی مدارس فوتبال ملزم هستند که در چارچوب قانون فعالیت کنند، از همین رو تعدادی از مراکز بدون مجوز جهت قانونی کردن فعالیت خود اقدام کرده اند.

متولی فوتبال شهرستان فردیس از ورود بخش خصوصی در برنامه های این هیئت تا پایان سال جاری خبرداد و گفت: بدون اعتبار مالی دست یابی به توسعه غیرممکن خواهد بود از همین رو برای تامین اعتبارات با چندتن از سرمایه گذاران وارد مذاکره شده ایم که در سال جاری بهترین گزینه را انتخاب خواهیم کرد.

گل محمدی تصریح کرد: با ورود بخش خصوصی استادیوم شهدای فردیس دارای سکوی استاندارد برای تماشاگران خواهد شد این در حالی است که از خانواده فوتبال انتظار داریم تا در جهت رسیدن به اهداف با هیئت فوتبال نهایت همکاری را داشته باشند.

تلاش هیئت برای رسیدن به استانداردهای لازم

دبیر هیئت فوتبال فوتبال فردیس نیز در تکمیل صحبت های رییس هیئت شهرستان گفت: یکی از نکات قابل توجه درون هیئت اتحادی است که میان اعضای آن دیده می شود به همین خاطر تمامی آن ها در تلاش هستند تا فوتبال فردیس به استانداردهای لازم دست یابد.

حسین یوسفی که از مربیان با سابقه فوتبال در شهرستان فردیس محسوب می شود ادامه داد: این فستیوال با حداقل امکانات برگزار شد و همانطور که مشاهده شد تمامی مربیان و بازیکنان از سطح کیفی آن رضایت داشتند.

وی تصریح کرد: براساس برنامه تدوین شده تا پایان سال از رده های پایه تا امیدها و بزرگسالان در قالب های مختلف مسابقه خواهند داد و همواره به شناسایی بازیکنان مستعد خواهیم پرداخت.

یوسفی همچنین از برگزاری کلاس های مربیگری و داوری در فردیس خبرداد و گفت: اعتقاد داریم که رشد فوتبال وفوتسال باید به صورت اصولی و علمی محقق شود و از همین رو قصد داریم تا با برگزاری کلاس های آموزشی در دو بخش بانوان وآقایان فعالیت های خود را پیگیری کنیم.

حمایت تمام قد شورای شهر فردیس از برنامه های ورزشی

رئیس کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای اسلامی شهر فردیس که در اختتامیه این فستیوال حضور داشت اظهار کرد: ورزش از جمله دغدغه های شورای اسلامی شهر فردیس بوده و این دست برنامه ها که جهت توسعه ورزش اجرا می شود مورد توجه و حمایت شورا و شهرداری قرار خواهد گرفت.

سید حمید یعقوبی ادامه داد: باعث خوشحالی است که فردیس توانایی آن را دارد تا یک فستیوال با کیفیت وبا تعداد شرکت کننده بالا برگزار کند.

وی تصریح کرد: بدون شک با تلاش هیئت فوتبال و حمایت مسئولین شهری در آینده نه چندان دور شاهد درخشش بازیکنان در عرصه ملی خواهیم بود.

با چندتن از دیگر مسئولین هیئت فوتبال فردیس نیز در حاشیه این فستیوال گفتگو کردیم که هریک از آن ها برنامه های قابل توجه جهت رشد فوتبال این شهرستان داشتند.

مرتضی راش که بعنوان استعدادیاب و مسئول کمیته جوانان هیئت فوتبال فردیس فعالیت می کند در این گفتگو اظهار کرد: هدف از برگزاری این فستیوال طبق استاندارد جهانی لذت بردن بازیکنان رده سنی پایه و خانواده های آن ها از فوتبال است.

وی تصریح کرد: بازیکنان علاوه بر این که در فضای مفرح حضور در مسابقه را تجربه می کنند نکات آموزشی بسیاری را نیز فرا می گیرند که می تواند در ادامه مسیر تجربه خوبی برای آن ها باشد.

رئیس کمیته فوتسال شهرستان فردیس نیز برنامه های خود را این گونه مطرح کرد: برخلاف دوره های گذشته یکی از مهم ترین اهداف هیئت جدید توسعه فوتسال در فردیس است که برای رسیدن به آن برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت در نظر گرفته شده است.

محمد گلزاده که یکی از بازیکنان باتجربه لیگ برتر فوتسال است و به خوبی نسبت به نیازهای بازیکنان این رشته آشنایی دارد افزود: به دنبال این هستیم تا بازیکنان سالن و چمن از یکدیگر تفکیک شوند تا جهت ادامه فعالیت آن ها در دو رشته مختلف برنامه ریزی های اصولی انجام شود.

نظرات کاربران

یک دیدگاه برای “سومین فستیوال مدارس فوتبال فردیس برگزار شد”

  1. Avatar رضا گفت:

    سلام و خسته نباشید به اعضای هیئت فوتبال و فوتبالیست های آینده و همچنین گروه خبری این سایت.
    قطعا امسال فستیوال خیلی پر شور تر و با شکوه تر از سالهای قبل برگزار شد.
    تشکر میکنم از آقای گل محمدی و آقای حسین یوسفی که خیلی زحمت کشیدند.

پاسخی بگذارید