کورس قهرمانی نفس‌گیر شد

با پایان هفته بیست و چهارم بازی های لیگ برتر فوتبال ایران رقابت نزدیک و تنگاتنگی در صدر جدول بین ۳ تیم شکل گرفته است

به گزارش۹۰ البرز- هومن ناظمی، لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) به روزهای حساس خود رسیده است و تیم های پرسپولیس،تراکتورسازی وسپاهان رقابت نزدیکی برای رسیدن به جام  قهرمانی این دوره از مسابقات دارند.

پرسپولیس در چند سال اخیر و پس از سکانداری برانکو ایوانکوویچ موفق شده هر ساله جژء مدعیان قهرمانی باشد و کسب دو قهرمانی و یک مقام دومی کارنامه موفق ایوانکوویچ را در تیم سرخپوش پایتخت نشان می دهد.

شاگردان برانکو با پیروزی ارزشمند در دربی مقابل استقلال و برد جذاب در زمین پیکان سال ۹۸ را به‌ بهترین شکل ممکن آغاز کردند هر چند برای کسب سومین قهرمانی پی در پی کار ساده ای نخواهند داشت.ششم اردیبهشت‌ماه، پرسپولیس و سپاهان در تهران برابر هم به میدان می‌روند؛ دیداری که سال‌هاست به ال‌کلاسیکوی ایران معروف شده است. هرچه درمورد حساسیت و اهمیت این نبرد ۶ امتیازی بنویسیم، کم است، دیداری که دو مربی موفق در لیگ برتر یعنی برانکو و قلعه‌نویی برای رسیدن به نخستین جام در فصل جاری، باید رقیب سنتی خود را از پیش‌رو بردارند. سپس شاگردان برانکو به تبریز می‌روند و در دومین جدال برای قهرمانی روز سختی را برابر تراکتورسازی پیش‌رو دارند، مسابقه‌ای که شاید تکلیف قهرمان را زودتر از پایان لیگ مشخص کند. مطمئنا کسب ۶ امتیاز این دو بازی مهم، به تعبیر رویای پرسپولیسی‌ها برای هت‌تریک متوالی قهرمانی در لیگ برتر کمک بزرگی خواهد کرد.

تیم دوم جدول تراکتورسازی تبریز است که با هدایت ژرژ لیکنز به یکباره متحول شد و کسب ۵ برد پی در پی باعث شد تا این تیم به جمع مدعیان قهرمانی بازگردد هر چند نباید از درخشش مهره های کلیدی این تیم همچون اشکان دژاکه،استوکس،حاج صفی و شجاعی غافل شویم و جمع این ستاره های فوتبال کمک شایانی به لیکنز کرده است.

تبریزی ها بسیار امیدوار هستند که جام را در این فصل از آن خود کنند وبرای اولین بار قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شوند تیمی که بی شک شخصیت قهرمانی دارد و می تواند در سال های آینده هم یک مدعی درجه یک در لیگ برتر فوتبال ایران باشد.

شاگردان ژرژ لیکنز در ۶ هفته پایانی لیگ به‌ترتیب برابر سپیدرود در رشت، پیکان در تبریز، ذوب‌آهن در اصفهان، پرسپولیس در تبریز، پارس جنوبی‌جم در خانه و فولاد در اهواز به میدان خواهند رفت که همانند پرسپولیس در مسیری سخت برای قهرمانی قرار دارند.

و در نهایت تیم سوم جدول سپاهانی است که از آمادگی نیم فصل نخست خود به دور است و امیر قلعه نویی در آخرین دیدار خود مقابل نساجی با از دست دادن دو امتیاز از صدر جدول دور شد ولی این تیم دوست داشتنی بسیار امیدوار است با کسب امتیازات لازم و لغزش پرسپولیس و تراکتور به جام قهرمانی دست پیدا کند.

در سه بازی پایانی لیگ، سپاهان ابتدا در خانه برابر ماشین‌سازی قرار می‌گیرد، سپس به مشهد می‌رود تا با پدیده، دیگر تیم مدعی قهرمانی و آسیایی شدن روبه‌رو شود و در دیدار پایانی برابر استقلال خوزستان که سقوطش به دسته اول قطعی است، صف‌آرایی می‌کنند. با توجه به این دیدارها، کار تیم سپاهان هم برای رسیدن به قهرمانی بسیار سخت است، زیرا در این راه باید مقابل ۳ تیم قدرتمند لیگ برتر قرار بگیرد؛ هرچند آنها همانند پرسپولیس در جام‌حذفی هم حضور دارند و درصورت از دست دادن جام قهرمانی لیگ برتر، تمام توان‌شان را برای رسیدن به قهرمانی در جام‌حذفی به کار خواهند بست.

در چند سال اخیر کمتر شاهد چنین هیجان و رقابتی در صدر جدول لیگ برتر فوتبال ایران بوده ایم و باید دید در نهایت کدام تیم قهرمان این دوره از رقابت های فوتبال لیگ برتر خواهد شد.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید