مجموعه تنیس آکام؛تبلور مشارکت بخش خصوصی در توسعه ورزش

در شرایط فعلی که کشور با محدودیت های فراوان در منابع مالی روبرو است توسعه زیرساخت های فرهنگی ورزشی جز با مشارکت بخش خصوصی وسرمایه گذاران محقق نمی شود.

در این راستا خوشبختانه فضاهای فرهنگی ورزشی بی شماری با مشارکت سرمایه گذاران بخش خصوصی در نقاط مختلف کشور از جمله البرز ایجاد شده است.

مجموعه تنیس آکام یکی از پروژه هایی است که طی روزهای اخیر با سرمایه گذاری غیر دولتی به بهره برداری رسیده و زمینه ساز توسعه ورزش تنیس در فردیس خواهد بود.

علی کشتکار مالک ومدیر مجموعه تنیس آکام در این ارتباط گفت: سال هاست در رشته های مختلف ورزشی فعالیت دارم و مسئولیت های مختلفی را نیز برعهده داشته ام و به خوبی از کمبودها و نیازهای موجود در شهرستان فردیس آگاهی دارم.

وی افزود: با توجه به ظرفیت های موجود تصمیم گرفتم مجموعه ای ورزشی اختصاصی برای تنیس در شهرستان ایجاد کنم تا جوانان فردیس نیز بتوانند از این ورزش مفرح استفاده کنند.

کشتکار با تاکید براینکه در کل مراحل احداث وراه اندازی مجموعه تنیس آکام از کمک ها وتسهیلات بانکی دولتی استفاده نشده است گفت: زمین وساخت مجموعه با سرمایه شخصی رقم خورده است و امروز خوشحالم که شهرستان فردیس از یک مجموعه تنیس بروز وآبرومند برخوردار شده است.

وی به مشخصات این مجموعه اشاره کرد و گفت: مجموعه آکام در زمینی به وسعت ۵ هزار مترمربع احداث شده و دارای ۵ زمین استاندارد تنیس خاکی، ۵۵۰ متر فضای مسقف برای جایگاه تماشاگران وامکانات رفاهی ویک هزار متر برای پارکینگ است.

کشتکار ادامه داد: این مجموعه در مدت یک سال احداث وبه مرحله بهره برداری رسید و هفته گذشته با حضور وزیر ورزش وجوانان به بهره برداری رسید.

مالک ومدیر مجموعه تنیس آکام موقعیت جغرافیایی این مجموعه را مورد اشاره قرار داد و گفت: مجموعه در دل شهر قرار دارد و این مساله می تواند زمینه استقبال شهروندان از مجموعه را دوچندان کند.

وی به برنامه های آتی اشاره کرد و گفت: با بهره برداری رسمی مجموعه تنیس آکام برنامه های آموزشی واستعدادیابی در آن به اجرا درخواهد آمد و تلاش می کنیم زمینه توسعه این ورزش را در سطح شهرستان واستان مهیا کنیم.

نشانی مجموعه تنیس آکام:فردیس، بلوار قریشی ، خیابان ارغوان