مدال می گیرم تا دل مردم شاد شود/مراسم استقبالی در کار نبود

روس را که ۱۰هیچ برد، گفتیم طلا را برده اما نشد یا نتوانست. بهترین مدال جهانی علیرضا کریمی برنز بود و در مسابقات نورسلطان که به فینال رسید، گفتیم همه بدبیاری‌هایی را که تا حالا داشته جبران می‌کند اما او در فینال با خودش و با حریفش خیلی فاصله داشت. کاکس آمریکایی با هیکل ورزیده‌اش، یک سر و گردن بالاتر از علیرضا بود و شاید به همین‌خاطر بود که نتوانست از پس او بربیاید. علیرضا با زنگ سوم، تلفنش را جواب می‌دهد. انتظار می‌رود دوروبرش شلوغ باشد ولی در خانه است، بدون هیچ استقبالی.

  مراسم استقبال چطور بود؟
مراسم استقبالی درکار نبود. یک راست از فرودگاه آمدم خانه و حالا هم در کنار خانواده هستم.

 برای کسی که مدال نقره جهانی را گرفته، مراسمی درنظر نگرفته بودند، در خانه هم مهمان ندارید؟
تا الان که خبری نیست. البته توقعی هم ندارم. اصلا اینجوری بهتر است. مدال گرفتم که دل مردم شاد شود. کاری با این چیزها ندارم. هرکه آمد لطف کرده، نیامد هم دستش درد نکند.

 از مسابقات جهانی بگو، روس‌ را ۱۰هیچ بردی ولی مقابل کاکس آمریکایی انگار یک کشتی‌گیر دیگر روی تشک بود.
همیشه با روس‌ها راحت کشتی می‌گیرم ولی نمی‌دانم چرا در کشتی با کاکس نمی‌توانم خودم باشم. این بار هم کاکس روی کشتی من کار کرده بود، دفعات قبلی می‌توانستم پای راستش را بگیرم ولی این بار همه راه‌ها را بسته بود و باز هم نشد.

 یعنی راهی نیست که بشود او را شکست داد؟
خودم هم کلافه شده‌ام! هرکاری می‌کنم نمی‌شود. همه کشتی‌گیرانی که کاکس را شکست داده‌‌اند، راحت می‌برم ولی با خودش نمی‌توانم کشتی بگیرم. خیلی تمرین کرده بودم ولی نشد برنامه خودم را پیاده کنم. حیف شد.

 مصاحبه کاکس را دیدی؟ گفته بود کریمی انگار برای باختن به روی تشک آمده بود.
بله دیدم ولی کدام کشتی‌گیر برای باختن روی تشک می‌رود. در کشتی هر حمله بی‌برنامه‎ای می‌تواند تاوان بدی داشته باشد. من هم عجولانه حمله نکردم و منتظر فرصتی بودم ولی کاکس با برنامه تمام راه‌ها را روی من بسته بود. مشخص است که من هم دوست داشتم مدال طلای جهان را بگیرم ولی نشد و شرمنده مردم شدم.

 وزنی که در آن مدال نقره و برنز جهان را داری المپیکی نیست برای حضور در المپیک توکیو برنامه‌ای داری؟
باید با کادر فنی مشورت کنم تا راه درست را انتخاب کنم. مدال المپیک نهایت آرزوی هر ورزشکاری است و من هم دوست دارم مدال المپیک را به‌دست بیاورم. برای رسیدن به مدال باید تصمیم منطقی بگیرم.

 قبل از مسابقات جهانی قول‌هایی به شما داده بودند، به‌نظرت این قول‌ها عملی می‌شوند؟
قبلا که هرچی قول داده بودند در حد همان قول ماند. من با این چیزها کار ندارم کار خودم را می‌کنم. وظیفه من گرفتن مدال است و مطمئن باشید در این راه کوتاهی نمی‌کنم.

 منبع: همشهری ورزشی

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید