• کد خبر: 4685
  • گروه خبری : اخبار
  • تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۳۹۸

صعود تکواندوکاران کشورمان در رنکینگ المپیکی

جدیدترین رده بندی بهترین‌های تکواندو جهان در مسیر کسب سهمیه المپیک حکایت از حضور سه نماینده ایران در جمع برترین‌های جهان دارد.

۹۰ البرز- سایت رسمی فدراسیون جهانی تکواندو جدیدترین رنکینگ المپیکی تکواندوکاران را اعلام کرد که تکواندوکاران کشورمان با توجه به موفقیت در رقابتهای گرندپری ژاپن صعود قابل توجهی در جمع بهترین ها داشتند.

در رده‌بندی اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی، آرمین هادی‌پور نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم کشورمان با کسب مدال نقره در مسابقات گرندپری ۲۰۱۹ – ژاپن و ۳۴۶/۳۱ امتیاز به رده چهارم جدول صعود کرد. فرزان عاشورزاده دیگر تکواندوکار کشورمان در این وزن نیز با ۱۷۲/۶۸ امتیاز همچنان در رده بیست و سوم جای دارد.

در وزن ۶۸- کیلوگرم میرهاشم حسینی با تصاحب مدال طلا گرندپری ژاپن و ۲۹۲/۱۹ امتیاز در رده ششم قرار گرفت، سروش احمدی با ۲۲۳/۴۲ امتیاز همچنان در رده چهاردهم قرار دارد و امیرمحمد بخشی نیز با ۱۶۶/۴۲ امتیاز رده بیستم را به نام خود ثبت کرده است.

محمدعلی خسروی در وزن ۸۰- کیلوگرم با ۱۴۹/۳۲ امتیاز همچنان در رده بیست و هفتم قرار دارد و علی اشکوریان نیز با ۱۴۵ امتیاز رده بیست و نهم را به خود اختصاص داده است.

سجاد مردانی تکواندوکار وزن ۸۰+ کیلوگرم با کسب مدال برنز گرندپری و ۲۷۳/۳۹ امتیاز جایگاه چهارمی را به خود اختصاص داد. سعید رجبی دیگر نماینده این وزن با ۱۵۴/۰۸ امتیاز و ۴ پله صعود رده بیست و پنجم را در اختیار دارد.

اما در گروه زنان ناهید کیانی در وزن ۴۹- کیلوگرم با ۱۱۹/۵۷ امتیاز رده چهلم را به نام خود ثبت کرده است. مهلا مومن‌زاده دیگر نماینده این وزن نیز که در مسابقات جهانی موفق به کسب مدال نقره شد با کسب ۸۴ امتیاز در رده شصت و دوم قرار دارد.

پریسا جوادی در وزن ۵۷- کیلوگرم با کسب ۷۳/۹۹ امتیاز در رده پنجاه و نهم قرار گرفته است. در وزن ۶۷- کیلوگرم یلدا ولی‌نژاد با ۱۷۱/۹۰ امتیاز رده هجدهم را به خود اختصاص داده؛ کیمیا علیزاده دیگر نماینده این وزن با ۵۶/۰۷ امتیاز جایگاه شصت و سوم را در اختیار دارد و ملیکا میرحسینی نیز با ۴۹/۰۷ امتیاز در جایگاه هفتاد و یکم قرار دارد.

در وزن ۶۷+ کیلوگرم نیز زهرا پوراسماعیل با ۸۵/۱۸ امتیاز رده چهل و هفتم را به خود اختصاص داده، کیمیا همتی در همین وزن با ۶۰ امتیاز در رده پنجاه و سوم قرار گرفته و اکرم خدابنده دیگر نماینده این وزن نیز با ۵۸/۲۹ امتیاز در رده پنجاه و پنجم جای دارد.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید