سر آلکس فرگوسن اسطوره ای تکرار نشدنی

کسری آقازاده- سرالکس فرگوسن پر افتخارترین دوران مربیگری خود را در منچستریونایتد گذراند و توانست این باشگاه  را جزو بهترین باشگاه های فوتبال در تاریخ کند. او فعالیت خود را از سال  ۱۹۸۶ شروع و  تا سال ۲۰۱۳ به پایان رساند.

شاید بسیاری از علاقه مندان به فوتبال یا رهبران جهان و مدیران شرکت های مختلف به دنبال این هستند که چگونه فرگوسن توانست این باشگاه را ۲۸ سال در بالا ترین سطح ممکن حفظ کند؟

حتی بهترین مربیان جهان نظیر گواردیولا مورینیو پوچتینو  ……. نتوانسته اند همچین کاری را انجام دهند و شاید تا ۵ سال در تیمی حضور داشتند و که فقط در بین مربیان نام برده و پوچتینو  این کار را کرده است.

حال می خواهیم در مورد نکات رهبری سر الکس فرگوسن مطالبی را تقدیم شما دوستان عزیز کنیم.

وقتی فرگوسن وارد منچستر یونایتد شد این تیم شرایط مساعدی نداشت بازیکنان نظم را رعایت نمی کردند و بعد تمرین در کلوپ ها مشغول نوشیدن مشروبات الکلی بودند  و حتی سر الکس هم شروع خوبی در من یونایتد نداشت تا اینکه به اولین نتیجه که رسید این بود که باید نظم و انضباط را  در باشگاه برقرار کند چون فهمید هرج و مرج یکی از بزرگترین مشکلات تمام سازمان ها است و باعث بی هدفی و افت می شود. بنابراین همه ی کارکنان باشگاه و بازیکنان  را فرا خواند و در مورد این موضوع تاکید بسیار کرد و بازیکنان از خوردن مشروبات الکلی منع کرد و حتی رابط در کلوپ ها گذاشت تا بازیکنان را زیر نظر داشته باشد.

او علاقه ی شدیدی به بازیکنان جوان داشت و چندین استعداد یاب را می فرستاد تا بازیکنان با استعداد را پیدا کنند و  تلاش کرد تا آکادمی منچستر یونایتد را بهبود ببخشد و بازیکن سازی کند مثل آکادمی لاماسیا که در آن جا بازیکنانی مانند مسی ژاوی اینیستا و ….. رشد کردند و وارد بارسلونا شدند. وی شخصا بر آکادمی شیاطین سرخ نظارت داشت و به مربیان آن ها  می گفت که بر آنها به شدت  سخت بگیرند. فرگوسن تلاش می کرد تامیانگین سنی تیمش بین ۲۶ تا ۲۷ سال را داشته باشد یعنی بازیکنان نه آنقدر جوان و بی تجربه بودند و نزدیک بازنشتگی.

بسیاری از باشگاه های ایرانی  به این مورد هیچ  نمی دهند . اگر حداقل ۵ تا از باشگاه های ما بهترین تیم های پایه را داشتند  یعنی تمی های نو جوانان و جوانان و … شاید تاحالا به المپیک رفته بودیم یا از مرحله گروهی جام جهانی صعود کرده بودیم یا هر سال یکی از تیم های ایراانی در فینال لیگ قهرمانان آسیا بود یا حتی می توانستیم در جام باشگاه های جهان نظاره گر نماینده ی ایرانی باشیم اما هیچ کدام از ها اتفاق نیفتاده است.

سر الکس تنها به دنبال بازیکنان با استعداد نمی گذشت بلکه بازیکنانی را دوست داشت که اراده ی آهنی داشتند سخت کوش و جنگنده بودند و تلاش می کردند.

او می توانست همان بازیکنانی را که از آکادمی رشد کردند را وارد تیم بزرگسالان کندو از آن ها استفاده کند و در نهایت آن ها را با قیمت های بالا به تیم های دیگر بفروشد تا  سود آن به باشگاه برسد.

کار دیگری که فرگوسن می کرد هدف گذاری بود . وی به بازیکنان  خود می گفت که برای چه دارند در مسابقات شرکت می کنند به چه چیزی می خواهند دست یابند تا آنها از سر درگمی در بیایند منتهی برای رسیدن به هدف اصلی باید هدف های کوچک تری ترسیم کرد تا به هدف نهایی رسید.

البته امروزه فکر نمی کنم که برای انجام دادن این کار آنچنان وقت داشته باشید چون مالکان و مدیدران و هواداران توانایی صبر کردند ندارند و می خواهند به سریع به نتیجه عالی دست یابند و جام ها را فتح کنند دریغ از آنکه نمی دانند برای رسیدن به چیز های با ارزش بیش از آنکه فکر می کنند  باید زمان بگزارند و تلاش کنند.

سر الکس فردی آینده نگر بود و به آینده دید وسیعی داشت و برایش مهم بود که برای مثال تا چهار سال آینده چه اتفاقاتی در باشگاه ممکن است بیفتد چه بازیکنانی وارد باش گاه می شوند و خارج می شوند از آکادمی چه کسانی از آکادمی باشگاه وارد تیم بزرگسالان می شوند چه برنامه هایی باید برای باشگاه و تیمش بچیند تا موفقیت بهتری دست یابند این یکی از مهم ترین ویژگی های وی است که هر مربی یا رهبری باید آن را داشته باشد یه جمله ی معروفی است که می گوید آینده مثل  گذشته است و بر حال شما تاثیر می گذارد.

یکی از ویژگی هایی که یک رهبر باید داشته باشد این است که سطوحی باورنکردنی از عملکرد کارمندان خود را بیرون بکشند برای این کار رهبر باید درک درست از شخصیت کارمندان و همدردی با آنان در زمان روبهروشدن

با مشکلات داشته باشد و بتواند صمیمیت و جاه طلبی را با هم آمیخته کنند.

هر رهبر یا مربی ای باید مثل یک روانشناس باشد و بتواند کارمندان یا بازیکنانش را تهییج کند و به آنها انگیزه بدهد و اعتماد به نفس آنها را بالا ببرد برای مثال فرگوسن در حین مسابقات برای انگیزه دادن به بازیکنان و تهییج به آنها گوشزد می کرد که از کجا آمدند و به به چه نقطه ای سیدندئو بدانند که ماندن در ای ن جایاه آسان نیست. او می گوید برای انگیزه دادن به بازیکنان باید درمورد شخصیت آن ها به خوبی بدانید از کجا آمدند  چه چیز هایی باعث پیشرفت آنان یا پسرف آنان می شود و برای این کار باید دو کار انجام بدید یک گوش دادن و دو دیدن.

در اوایل شروع کار خود جیمی سیرل  به سر الکس گفت هیچ وقت نگذار که قرارداد بازیکنان در یک زمان خاص به پایان برسد و همیشه بین آنها فاصله بینداز چون ممکن است بازیکنان بر علیه توطئه کنند وی می گوید گفتن نصیحت او فقط چند ثانیه بود و من گوش دادم و تواستم ده ها سال از آن استفاده کنم.

او در سال ۱۹۶۹ در ورزشگاه کیلمارنوک تمرین اقا وسط چند نفره را مشاهده کرد در این تمرین که در فضای ۲۵ در ۲۵ یاری انجام می شود ۴ بازیکن در مقابل ۲ بازیکن قرار میگیریند و سعی بر حفظ توپ و فوتبال تک ضرب دارند فرگوسن ۹۰ دقیقه در ورزشگاه آن  تمرین را مشاهده کرد ولی تا حدود نیم قرن از آن بهره برد.

نوع رفتارو منش وی یکی از دلایل پیشرفت بازیکنان است چرا که او سعی می کند بازیکنان را  با هم متحد کند و کاری کند که آن ها به یکدیگر تحت هر شرایطی کمک کند همچینین نوع صحبت کردن و انتقاد کردن از بازیکنان را بسیار خوب می داند برای اگر بازیکن تک روی داشته باشد به جای اینکه او را سرزنش کند یا بر سر او فریاد بزند به می گوید که اگر پاس بدهد موثر تراست یا در مسابقه در مقابل تاتنهام تیمش ۳ برهیچ نیمه اول را شکست خورد در بین دو نیمه در رختکن به بازیکنان گفت: بیایید گل اول را بزنیم هر کس گل اول را بزند برنذه مسابقه میشود تا اینکه آنها در نهایت بازی را ۵  بر ۳ بردند او می توانست به آنها بگویید که ۴۵دقیقه وقت دارند که ۵ گل بزنند اما طرز بیان وی باعث شد تا آنان برنده از زمین مسابقه بیرون بیایند.

از نظر فرگوسن اگر شما تیمی متشکل از از یازده بازیکن مستعد دارید که روحیه ی تیمی دارند  و بر جلسات تمیرین تمرکز دارند مواظب رژیم غذایی و ساختار فیزیکی بدنی آن ها باشید به اندازه کافی بخوابن و به موقع سر تمرینات حاضر شوند در این حالت نیمی از مسیر بردن جام را طی کردید. عجیب است که تعداد زیادی از باشگاه ها قادر به انجام این حداقل ها نیستند.

متاسفانه نمی توان تمام ویژگی ها وخصوصیات سر الکس رو در یک مقاله نوشت بلکه باید  چندین  کتاب کامل درمورد وی بخوانیم تا بتوانیم ریز درشت رهبری وی را درک کنیم به جرئت می توان گفت که سرالکس فرگوسن جز بهترین مربیان تاریخ است که شاید تا ۵۰ سال بعد هم نتوانیم مانند او پیدا کنیم او توانست در دوران مربیگری خود ۴۹ جام را فتح کند. شاید بهترین مربیان حال حاضر هم نتوانند همچین کاری را انجام دهدند.

نظرات کاربران

۲ دیدگاه برای “سر آلکس فرگوسن اسطوره ای تکرار نشدنی”

  1. Avatar هیراد گفت:

    عالی و مختصر و جالب

پاسخی بگذارید