با برگزاری مسابقات اسلالوم و همایش خودروهای دودیفرانسیل ؛فعالیت اتومبیلرانی وموتورسواری ایران در سال ۹۹ از کرج کلید خورد

رییس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری استان البرز از استقبال کم سابقه علاقمندان از مسابقه اسلالوم جام مدافعان سلامت و همایش خودروهای دو دیفرانسیل و موتورهای سنگین در کرج خبرداد.
به گزارش ۹۰البرز اردشیر درویشی اظهار کرد: با توجه به ابلاغ دبیرخانه ستاد مبارزه با کرونا مبنی بر رفع ممنوعیت مسابقات موتورسواری و اتومبیلرانی روز جمعه گذشته اولین مسابقه رسمی اتومبیلرانی کشور توسط هیات موتورسواری و اتومبیلرانی استان البرز و با همکاری حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران ، در پیست اتومبیلرانی ورزشگاه انقلاب کرج برگزارشد.
وی افزود: در این مسابقه بیش از صد و پنجاه اتومبیلران از سراسر کشور در مجموعه ورزشی انقلاب کرج گردهم آمدند تا در مسابقات چند جانبه کشوری اتومبیلرانی اسلالوم ” جام مدافعان سلامت” با هم به رقابت بپردازند.
درویشی ادامه داد: مسابقات چندجانبه کشوری اتومبیلرانی اسلالوم نقطه آغاز مسابقات کشور در سال ١٣٩٩ بود و انشالله با توسعه زیرساختها و برگزاری دوره های آموزشی متمرکز جهت جذب و پرورش جوانان علاقه مند به ورزش مهیج موتورسواری و اتومبیلرانی ، امسال هم ورزشکاران البرز در میادین ملی و بین المللی پرافتخار حاضر خواهند شد.
وی تصریح کرد: مسابقات چند جانبه کشوری اتومبیلرانی اسلالوم جام مدافعان سلامت در ۹ کلاس منفی ١۵٠٠ آقایان و بانوان، مثبت ١۵٠٠ آقایان و بانوان، کلاس آزاد،سه کلاس ویژه جانبازان و معلولان و کلاس اختصاصی کادر درمان برگزار شد.
وی همچنین به برگزاری همایش بزرگ خودروهای دودیفرانسیل، کلاسیک، اسپرت و تیونینگ و موتورسیکلت های سنگین، ریس، استریت و تریل درهمین روز اشاره کرد و گفت: گردهمایی باشکوه خودروهای دودیفرانسیل، کلاسیک، اسپرت و تیونینگ و موتورسیکلت های سنگین، ریس، استریت و تریل با حضور حداکثری شرکت کنندگان و رژه بی نظیر موتورسواران و اتومبیلرانان با هدف شناسایی و صیانت از خودروهای کلاسیک ، تبادل نظر و ارائه تجربیات و آشنایی با تجهیزات و دستاوردهای خودروهای دودیفرانسیل، اسپرت و تیونینگ و برگزاری کارگاههای آموزشی مرتبط در فضائی پرشور و هیجان برگزارشد.
رییس هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری استان البرز با اشاره به آغاز به کار رسمی فعالیت کلوپ موتورسواری بیان کرد: ایجاد زمینه های لازم برای تخلیه شور و هیجان جوانان در محیط های ایمن و استاندارد ورزشی به خصوص موتورسواری و با آموزش های هدفمند و اصولی از مهم ترین فعالیت هایی است که انشالله با همکاری تمامی مراجع ذیربط بتوانیم موجب توسعه و تحول هایی ماندگار و أساسی در این رشته ورزشی پرطرفدار باشیم.
درویشی با اشاره به استقبال بانوان از ورزش موتورسواری افزود: امروز در این همایش بزرگ شاهد رژه بانوان موتورسوار بودیم.

تلاش های مضاعف مسئولان هیات استان البرز در زمینه ورزش موتورسواری و اتومبیلرانی بانوان چه در زمینه آموزش و چه در زمینه فعالیت های حرفه ای و همگانی و حضور و افتخار آفرینی در عرصه رقابت های قهرمانی کشور شایان توجه و قابل تقدیر است.

وی در پایان نتایج حاصله مسابقات اسلالوم را به این شرح اعلام کرد:

کلاس اختصاصی کادر درمان:
🥇مقام اول: آسیه ده حسینی(البرز)
🥈مقام دوم: مریم ابراهیم نوری(البرز)
🥉مقام سوم : محمد ابراهیم إبراهیمی میمند( البرز)

🏆کلاس دو کاره جانبازان و معلولان
🥇مقام اول : احمد رحمتی-(تهران)
🥈مقام دوم : حیدر ابی زاده(البرز)
🥉مقام سوم : محسن قهرمانی(تهران)

🏆کلاس سه کاره جانبازان و معلولان
🥇مقام اول : محمد علی خادمی(تهران)
🥈مقام دوم : ناصر خانپور(البرز)
🥉مقام سوم : فرزین صور اسرافیل(البرز)

🏆کلاس بانوان (جانبازان و معلولان)
🥇مقام اول : نرگس گمینی(البرز)
🥈مقام دوم : فریبا عسگری(تهران)
🥉مقام سوم : بهناز سروش(تهران)

🏆کلاس منفی ١۵٠٠آقایان :
🥇مقام اول: معبود إبراهیمی(مازندران)
🥈مقام دوم : علی هاشمی(اصفهان)
🥉مقام سوم : مهدی فرهام مهر(آیلند)

🏆کلاس مثبت ١۵٠٠ آقایان:
🥇مقام اول: رضا حبیبی(مازندران)
🥈مقام دوم: بهنام دانش پور(خوزستان)
🥉مقام سوم : محسن نجفی و علی موحدی(قزوین و البرز)

🏆کلاس منفی ١۵٠٠ بانوان:
🥇مقام اول: زینب دلداده(اصفهان)
🥈مقام دوم:بهاره اسدی(البرز)
🥉مقام سوم: طیبه زجاجی(تهران)

🏆کلاس مثبت ١۵٠٠ بانوان :
🥇مقام اول: یلدا مرادی(آیلند)
🥈مقام دوم : فرزانه اسدی(البرز)
🥉مقام سوم: آزاده جمشیدی(مرکزی)

🏆کلاس آزاد
🥇مقام اول: شهزاد عزیزی(مازندران)
🥈مقام دوم: محتبی جلویز(آیلند)
🥉مقام سوم: حسن جمالی(قزوین)

🔷🔶در رده بندی تیمی استانهای البرز، تهران ، مازندران به ترتیب مفتخر به کسب مقام های اول تا سوم شدند.
همچنین به پاس قدردانی ازحضور پرشور اتومبیلرانان دیگر استانها ، لوح سپاس این دوره از مسابقات به سایر شرکت کنندگان اهدا شد .

 

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید