شاید با نام پرسپولیس به لیگ برتر والیبال برویم

درخشش سالهای اخیر والیبالیست های ایرانی در عرصه های جهانی حسابی این ورزش را در کانون توجه خانواده ها قرار داده است و این روزها حضور نونهالان ونوجوانان در کلاس های آموزشی متفاوت از سال های گذشته است.
این روزها تعداد زیادی از نوجوانان وجوانان در رشته والیبال حضور یافته اند وهمین مساله ضرورت برنامه ریزی برای آنها را دوچندان کرده است.
البرز نیز به عنوان یک استان پررونق در والیبال وبا سابقه درخشان از معرفی ستاره ها به تیم های ملی این رشته ورزشی طرفداران خاص خود را دارد وقطعا مدیریت آن هم کار دشوار وسختی است.
رییس هیئت والیبال استان البرز در تحلیل شرایط فعلی این ورزش در البرز گفتگویی با صبح البرز داشته که در ادامه می خوانید:
عبدالعلی پیرمحمدی گفت: والیبال ریشه ای عمیق در این گستره جغرافیایی دارد و به نوعی می توان کرج را یکی از خاستگاه های مهم والیبال ایران دانست.
وی افزود: همه به خوبی ستاره های والیبال کرج را می شناسند و از افتخار آفرینی آنها باخبر اند وهمین شرایط سبب شده والیبال درالبرز ریشه دار و پر مخاطب ومحبوب باشد و همواره از سوی جوانان بیشماری به آن پرداخته شود.
رییس هیئت والیبال استان البرز در ادامه گفت: هیئت والیبال استان و شهرستانها تمام ظرفیت های خود برای آموزش وپرورش استعدادها را به کار گرفته اند و در کنار آن باشگاه ها وآکادمی های مجهز و خوبی هم شکل گرفته وهمه این ها سبب شده البرز از پررونق ترین استان های کشور در رشته والیبال محسوب شود.
پیرمحمدی برگزاری منظم لیگ های استانی وجشنواره های مینی والیبال را اقدامی در جهت ایجاد نشاط و انگیزه در میان طیف وسیع والیبالیست های استان دانست و گفت: خوشبختانه البرز از جمله استان هایی است که در این راستا به خوبی عمل کرده است.
وی تدارک تیم های منتخب استان جهت حضور در مسابقات کشوری را یکی دیگر از مهمترین اقدامات این هیئت برشمرد و گفت: به مدد تلاش کادرفنی وظرفیت بالای فنی بازیکنان امروز تمام تیم های رده های سنی البرز در بخش پسران ودختران درسطح اول کشور حضور دارند.
پیرمحمدی با تاکید براینکه تلاش هایی در جهت پر کردن خلا حضور تیمی از البرز در لیگ برتر والیبال کشور صورت گرفته است گفت: در سال های اخیر شهرداری کرج در مسابقات دسته اول حاضر شده اما میزان سرمایه گذاری ها در سطحی نبوده که منتهی به حضور در لیگ برتر شود.
متولی والیبال البرز تصریح کرد: اخیرا رایزنی هایی را با باشگاه پرسپولیس برای حضور تیمی از البرز به نام این باشگاه در لیگ برتر داشته ایم که امیدوارم به ثمر بشیند.
وی ظرفیت های سخت افزاری البرز برای والیبال را مناسب اما ناکافی دانست و گفت: سالن فلاحت با ظرفیت کامل در اختیار تیم های منتخب و کلاس های استعدادیابی وبرگزاری مسابقات است و نقش خانه والیبال البرز را ایفا می کند و در سطح شهرستان ها نیز بخش خصوصی وهیئت ها نیز از امکانات خوبی برای توسعه برنامه ها برخوردارند اما قطعا آنچه داریم کافی نیست و باید فضاهای بیشتری در اختیار استعدادها قرار بگیرد.
رییس هیئت والیبال استان البرز در بخش پایانی صحبت های خود به نشست هم اندیشی اخیر با برخی باشگاه ها اشاره کرد و گفت:در این نشست موضوعات و انتظاراتی مطرح شد و هیئت استان نیز تلاش می کند در جهت اصلاح امور و ایجاد رضایتمندی حرکت کند.