مثبت ۹۰ – قسمت اول ؛اون گولاخ(قوی هیکل) بادیگارد بود یا برنامه ریز؟!

۹۰ البرز- سعید فغانی- در هفته چهارم قرنطینه بعد از این که فهمیدم اون فرش قرمزه تو اتاق ۳۶۷ تا گل داره و اون نقاش که پارسال اومد خونمون رو رنگ زد اندازه یک کف دست گوشه سقف آشپزخونه رو جا گذاشته یهو‌ امروز یادم‌ به اون آقای قوی هیکل (گولاخ) افتاد که با ویلموتس به ایران‌ اومده بود.

کاری به این‌ ندارم که چی شد یهو ویلموتس سر از ایران درآورد و با کدوم چرتکه حساب کردن که بابت ۶ ماه حضور تو ایران چند ده  میلیارد کاسب شد و رفت؛ اما این برای من جای سواله که اون آقای محترم که با ویلموتس به ایران اومد کی بود؟

احتمالا وقتی پیشنهاد ایران به ویلموتس رسید اونم فوری با کیروش مشورت کرد و کارلوس خان هم نامردی نکرد و حسابی اونو از کوچه پس کوچه های تهران ترسوند و بعد از فرستادن فیلم بازی پرسپولیس و سپاهان تو تلگرام ویلموتس گفت: اینا به خودشون هم رحم نمیکنن تو که مربی ساده بلژیکی بیش نیستی!

همینجوری که داشتم به ماجرای ویلموتس و اون آقای درشت هیکل فکر می کردم یهو یادم به ادعای فدراسیون پنج ستاره افتاد که اون زمان ویلموتس رو شاه ماهی خودشون میدونستن و بادیگارد مارک رو بعنوان ” برنامه ریز” معرفی کرده بودن.
تصور من از برنامه ریز یه آدم عینکی با کت و شلوار سرمه ای با کلی کاغذ تو دست بود درست یه چیز شبیه سیامک‌ انصاری تو سریال قهوه تلخ اما این که ما دیدیم با خودش یک احمد ایراندوست درون داشت که تا ۱۰ بیشتر بلد نیست بشماره چه برسه به این که بخواد برنامه ریزی کنه اووونم برای فوتبال ایران که لحظه به لحظه بر اساس برنامه ریزی و مقررات پیش میره!

اصلا چقدر خوب بود که همه برنامه ریز ها هیکل درشتی داشتن اون وقت هیچ خبرنگاری با خودش اجازه نمی داد تو کنفرانس خبری مربی ها رو سوال پیچ کنه!
شاید وقتش رسیده یحیی و مجید جلالی هم برای خودشون یه برنامه ریز گردن کلفت استخدام کنن که ترجیحا دستاش هم خط خطی شده باشه یا مثلا قلعه نویی اون “علی” معروف رو یبار دیگه از انباری در بیاره، گرد و خاکش رو بگیره و یبار دیگه با خودش به کنفرانس خبری بیاره این بار برای برنامه ریزی البته!

اما حضور این برنامه ریز برای یک سری مربی ها افت داره مثلا برای اکبر آقای میثاقیان بد نیست که یه “بالا خواه” کنار خودش داشته باشه؟
اکبر آقا که خودش یه عمره تو این فوتبال واسه همه برنامه ریزی کرده یا همین‌ نادر دست نشان خودمون براش زشت نیست که بیوفته تو دهن مردم بگن برنامه ریز آورده کنار خودش؟

درسته که کیروش بعد از اینکه از ایران رفت ساختار دفاعی و یه مشت بازیکن جنگنده از خودش بجا گذاشت اما ویلموتس هم تو ۶ ماه تونست برنامه ریزی رو به فوتبال ما بیاره و پای یسری آدمهای با شخصیت مثل همین گولاخ ( آقای پیل تن) رو به ایران باز کنه بدون اینکه مسئولین‌ فوتبال ما بخوان سمت دقیق بزرگوار رو اعلام کنن که ریا نشه!

اون چند ده میلیارد نوش جونت آقای ویلموتس اصلا خداوکیلی ۱۰۰ هم من میدم‌ فقط بگو اون مرد بزرگ کی بود؟!

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید