پایان کار تکواندو ایران با ۴ طلا، نقره و برنز

ابوالفضل عباسی در پیکار با نماینده مکزیک بازنده شد تا تیم ملی تکواندو ایران در رقابت‌های گرندپری پاریس با ۲ طلا، یک نقره و یک برنز به کار خود پایان دهد.

90 البرز- دومین مرحله از رقابت‌های گرند پری در سال ۲۰۲۳ که از روز جمعه دهم شهریور ماه با حضور ۲۵۶ تکواندوکار به میزبانی فرانسه در سالن «مارسل گاردن» شهر پاریس آغاز شده بود، در حالی امشب به پایان می‌رسد که تیم هفت نفره کشورمان با دو طلا، یک نقره و دو برنز به کار خود پایان داد.

ابوالفضل عباسی آخرین نماینده ایران در این دوره از رقابت‌ها بود که امروز در وزن ۸۰+ کیلوگرم کار خود را با برتری ۲ بر صفر مقابل «میگوئل مارتینز» نایب قهرمان سال ۲۰۱۹ جهان از برزیل آغاز کرد. سپس با همین نتیجه «عمر» از فرانسه را شکست داد. نماینده کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف «کالوس سانسورس» قهرمان سال ۲۰۲۲ جهان و نفر دوم رنکینگ از مکزیک رفت. عباسی راند نخست را با برتری ۸ بر ۲ به سود خود خاتمه داد. وی در راند دوم در حالی که ۱۴ بر ۴ از حریف پیش بود، ۵ اخطاره شد و بازنده میدان را ترک کرد. در راند سوم حریف ۷بر۵ برنده شد تا نماینده کشورمان در عین شایستگی ۲ بر یک بازنده و از رسیدن به نیمه نهایی بازماند.

در نهایت تیم ۷ نفره کشورمان با دو طلا، یک نقره و یک برنز به کار خود پایان داد. مهران برخورداری و مهدی حاج موسایی دو مدال طلا، ابوالفضل زندی یک مدال نقره و مبینا نعمت زاده یک مدال برنز برای تیم ملی کشورمان در این مسابقات کسب کردند. ابوالفضل عباسی، متین رضایی و ناهید کیانی نیز از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

هدایت تیم ملی مردان ایران برعهده بیژن مقانلو به عنوان سرمربی است و مجید افلاکی به عنوان مربی وی را همراهی می‌کند. در تیم بانوان نیز مینو مداح سرمربی تیم ملی است و مهروز ساعی به عنوان مربی وی را همراهی می‌کند.

در این مسابقات به نفراتی که به مدال طلا دست پیدا کنند ۶۰ امتیاز، نفراتی که عنوان دوم را به خود اختصاص دهند ۳۶ امتیاز و دارندگان مدال برنز ۲۱.۶ امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.